Super User

neděle, 14 duben 2019 11:40

Galerie

pátek, 12 duben 2019 19:46

Na kus řeči s Bořkem Pilátem

Dobrý den

Vzhledem k tomu, že máme v našem Sportovním centru mnoho talentovaných dětí, jsme se rozhodli vám je pomocí rozhovoru postupně představit. 
Prvním naším velice talentovaným sportovcem je Bořivoj Pilát. Bořek, kterému je 13 let, trénuje v našem centru atletiku už několik let a je jedním z členů, kteří nás budou reprezentovat na atletických závodech, na které se chystáme. Není ovšem pouze atletem, ale také velice úspěšným orientačním běžcem. Více o tomto sportu a jeho ambicích nám poví v připraveném rozhovoru! 

Ahoj Bořku! Víme, že se nevěnuješ pouze atletice, ale že běháš i orientační běhy. Řekni nám, jak jsi se k orienťáku dostal?

V květnu 2016 jsem se kvalifikoval ve škole na Přebor Škol. To byly mé první závody a pak nás to nějak začalo bavit tak jsme jezdili na závody.

Orientační běh není tak známý sport. Pověz nám něco o pravidlech, a jak probíhají závody? 

Orientační běh je venkovní sport, nejčastěji v neznámém lese, někdy i sprint ve městě, kde závodník probíhá a značí kontrolní stanoviště podle zadaného pořadí. Používáme k tomu mapu, buzolo a přesný popis kontrol. Je to tedy kombinace porozumění mapě a běhu. Podporuje se fair play, takže se nemusíte bát, že vám někdo kromě eliťáku neporadí.

 

Jaký je tvůj největší úspěch v tvé dosavadní kariéře? 

Největší úspěch je asi to, že se mi podařilo vyhrát podzimní žebříček středočeské oblasti H12 2017 a H14 2018.

 

Běháš za nějaký klub?

Ano, Běhám za klub KOB Kladno

 

Jak často trénuješ? Trénuješ pouze na tréninku atletiky nebo chodíš trénovat i sám? 

Trénuji každou středu na Sletišti a jednou za čtrnáct dní větší mapový trénink, který pořádají členi klubu.

 

Co děláš ve volném čase?

Jím jablka, někdy chodím na chatu zalévat svůj záhon a také nějaká ta zábava.

 

Jaký je tvůj největší sen nebo cíl, kterého bys chtěl dosáhnout. 

Dostat se na Letní Olympiádu Dětí a Mládeže 2019.

 

Čekají tě v brzké době nějaké důležité závody? 

6.4 je Mistrovství oblasti ve sprintové trati a 13.4 Mistovství štafet.

 

Je ještě něco dalšího co bys nám chtěl o sobě říct? 

Hrál jsem hokejbal a fotbal a ted' hraji florbal.

 

pondělí, 29 říjen 2018 11:45

Miloš Bartl opět šampionem

Ve dnech 4.-6.10. 2018 proběhlo v Děčíně mistrovství ČR v boxu. Za Sportovní Centrum Nové Strašecí se mezi 8 nejlepších boxerů ve střední váze nominoval Miloš Bartl, loňský vítěz a mistr ČR pro rok 2017. Ve čtvrtek jsme dostali volný los a postoupili do pátečního semifinále, kde se Miloš Bartl utkal s Matějem Křenem z pražského oddílu Rebel. V tomto utkání splnil Miloš papírové předpoklady favorita a zkušenějšího boxera a Křena ukončil ve 2 kole RSC. Ve finále se Bartl utkal s ostravským boxerem Martinem Prázdným, který loni ovládl váhu do 69 kg a taktéž se stal mistrem ČR. Oba rohovníci v zápase ukázali srdce a touhu po vítězství, na body však duel ovládl strašecký boxer Miloš Bartl a stal se tak republikovým šampionem i pro rok 2018.

Rozhovor s Milošem Bartlem:

Čau Mildo, v neděli jsi obhájil titul mistra republiky ve váze do 75kg. Už opadla ta prvotní euforie a došlo ti pořádně, co jsi se svým týmem dokázal?

Ahoj, je to samozřejmě úžasný pocit obhájit titul, o tom žádná. S klukama to pro nás byl jeden z cílů při naší vysněné cestě do Tokia. Takže můžeme odfajfkovat, neusnout na vavřínech a makat dál, je před námi ještě zatraceně dlouhá cesta k cíli.

Můžeš porovnat loňský a letošní turnaj? Letos jsi byl před turnajem jasný favorit. Nesvazuje tě to trochu? Nebo to dokážeš před zápasem úplně vytěsnit z hlavy?

Říká se, že obhájit je vždycky těžší než titul poprvé získat. Upřímně jsem si myslel, že jsou to jen řeči, dokud jsem to sám nezkusil. Na člověka je tak trošku větší tlak, když ze vsech stran slýchá "Mildo to vyhraješ" nebo "to bude brnkačka".. Jenomže ona nebyla.. Ve finále jsem potkal neskutečně odhodlaného a kvalitního soupeře, který šel do zápasu jako mírný outsider, tudíž neměl co ztratit a bylo to znát.. Já mám ale skvělý team trenérů a přátel okolo mě, kteří mi pomohli ten nátlak zvládnout a dotáhnout to až do konce! Takže abych to shrnul, letošní mistrovství bylo pro mě 100% těžší než to předešlé.

Je známo, že vašim hlavním cílem je kvalifikace na letní olympijské hry. Můžeš čtenářům přiblížit, co musíš pro úspěšnou kvalifikaci ve zbytku olympijského cyklu splnit? Byla výhra na mistrovství republily pro kvalifikaci nezbytná?

Jak už jsem se zmínil výše, letošní titul byl jeden z cílů, ale pro olympiádu bohužel nic neznamená. Musím si projít v příštím roce spletitou sítí kvalifikačních turnajů po celé Evropě.

Co tě čeká v následujících dnech a týdnech? Máš čas regenerovat a odpočívat po turnaji, nebo tě čeká nějaká další akce?

Je naplánováno pár reprezentačních akcí ještě do konce letošního roku, ale musíme si s trenéry ještě sednout a probrat kterých se zúčastníme. Zatím na to nemyslím a užívám odpočinku. :)

To, jak tvrdě trénuješ všichni ví, ale prozraď nám, jak to máš se životosprávou, když musíš udržovat váhu. Liší se to u tebe v závodním a nezávodním období? Na čem nejčastěji hřešíš? ( Luba a Kamil tuhle odpověd laskavě přeskočí, tak se neboj odpovědět. :) )

Tak na tuhle otázku jsem se těšil, položili jste mi jí schválně, protože víte, že se napráskám a kluci si to 100% přečtou. Nedočtou se ovšem nic, co by ještě nevěděli. :D Snažím se jíst zdravě a udržovat si váhu konstantně v průběhu celé sezóny, jsou ovšem dny, někdy i týdny.. kdy mi to jaksi uteče a já pak těch "pár" dortíků musím dohánět na tréninku pocením v zimní bundě. :D

Je něco na co jsem se nezeptal a chtěl bys se o to se čtenáři podělit?

Nic mě nenapadá. Asi jen děkovačky přátelům a rodině za podporu, ale to stejně nikoho moc nezajímá a osobní poděkování je mnohdy lepší. :)

Mildo, dík za rozhovor a ať se daří.

sobota, 15 září 2018 23:09

Martina Machačková

Jmenuji se Martina Machačková Pocházím ze Slovenska, konktrétně z Popradu. Vystudovala jsem Fakultu TV a sportu Univerzity Komenského v Bratislavě. Mám dvě děti, manžela, psa a 8 koní. Od osmi let se věnuji atletice. Závodila jsem za Maraton klub v Popradu, pak za STU Košice. Poté jsem přestoupila do Slávia Bratislava, kde jsem působila až do roku 2002. V juniorských letech jsem se věnovala také letnímu biatlonu za klub Biatlon Poprad, kde byl mým největším úspěchem titul vícemistryně SR. K těmto mým hlavním sportům jsem se také rekreačně věnovala jezdectví a voltiži. Při studiu na VŠ jsem začala pracovat jako stevardka Slovenských aerolinií, později jsem pracovala i u ČSA. Od roku 2016 se věnuji sportovní, gymnastické a atletické přípravě dětí, organizování příměstských táborů a víkendových kempů s koňmi. Vlastním také ranč ve Svinařově. Pořádám letní pobytové kempy, které jsou zaměřeny na sport a turistiku. Ve sportovním centru působím od roku 2017 jako asistent trenéra u zdejších atletických oddílů.

sobota, 15 září 2018 23:02

Lukáš Knobloch

Lukáš Knobloch Narodil jsem se 8.4.1996 v Rakovníku a bydlím v Novém Strašecí. Po ukončení středoškolského vzdělání na Masarykově obchodní akademii v Rakovníku jsem ještě rok navštěvoval jazykový kurz angličtiny. Momentálně studuji na ATVS VOŠ Palestra ve druhém ročníku dálkového studia v oboru Sportovní Management. Od mala hraji hokejbal, což je jediný sport, kterému jsem se vrcholověji věnoval. Moje začátky jsou spojeny se zdejším klubem HBC Nové Strašecí, kde jsem se také setkal s Kamilem Černým, který byl mým trenérem. V žákovských a dorosteneckých kategoriích jsem působil klubu ALPIQ Kladno, kde jsem dosáhl zatím svého největšího sportovního úspěchu, a to je vítězství v Extralize staršího dorostu. Momentálně opět působím v novostrašeckém klubu, kde hraji za zdejší A-tým. Od jara 2017, se také věnuji překážkovým běhům Spartan Race. Na závody se připravuji se zdejší tréninkovou skupinou pod vedením Honzi Čížka. Do dění našeho sportovního centra jsem se zapojil na podzim v toce 2016. Využil jsem nabídky pomáhat Lucce Kárové s nejmladší skupinou našich atletů. Tato práce s malými dětmi mě začala bavit natolik, že později jsem jako záskok vypomáhal i u starších skupin. Momentálně od podzimu 2017 působím jako hlavní trenér naší nejmladší skupiny – Atletika I. Dále jako asistent Lucce Kárové u Atletiky II a jako asistent Kamilovi Černému u všech zbylých atletických skupin. Zároveň s trénováním zajišťuji spolu s Kamilem Černým chod centra. Věnuji se administrativním a manažerským povinnostem, které centrum vyžaduje.

sobota, 15 září 2018 22:58

Tomáš Jirsa

Jmenuji se Tomáš Jirsa. Vystudoval jsem fyziku a techniku na ZČU Pef. Momentálně se živým jako designer v Automotive. Bojovým sportům se věnuji již 30 let. Začínal jsem s Judem. Následně to bylo karate, aikidó a jiu jitsu, které dělám už 10 let. Momentálně trénuji ve Sportovním centrum Allkampf-jitsu. Svůj bojový oddíl vedu 5 let. Vlastním trenérskou licenci a licenci rozhodčího Allkampf-jitsu

sobota, 15 září 2018 22:53

Jan Čížek

Narodil jsem se 23.ledna 1993. Bydlím v Novém Strašecí. Vystudoval jsem gymnasium Jana Keplera v Praze. Poté jsem 3 roky studoval na Matematickofyzikální fakultě (MatFyz) v Praze. Momentálně studuji na ekonomické fakultě CZU. Od mala se věnuji hokejbalu. S hokejbalem jsem začal hned v době vzniku novostrašeckých mládežnických oddílů. Po několika letech strávených v žákovských kategoriích ve Strašecí jsem dostal možnost střídávého startu do extraligového dorostu na Kladně. Za čtyři roky na Kladně jsem se stal dvakrát mistrem Republiky a dvakrát vícemistrem Republiky a navíc se mi podařilo probojovat do národního týmu v kategorii do 16 a 18 let. Po skončení působení na Kladně jsem se vrátil do Nového Strašecí a po dvou sezonách v 1.národní hokejbalové lize jsem dostal možnost okusit hokejbal na nejvyšší úrovni a strávil tak na střídavý start 3roky v pražkém Kovu. Mimo hokejbalu jsem od mala spoustu času věnoval běhu a posilování, takže mi neunikl vznik poměrně nového sportu: Spartan Race. V roce 2016 jsem se zúčastnil svého prvního závodu v Liberci a hned v lednu 2017 závodu na Dolní Moravě. Extremní překážkové závody mě pohltili natolik, že jsem nechal v Novém Strašecí založit oficialní tréninkovou skupinu Spartan Race training group Nové Strašecí. Ve Sportovním centru působím jako trenér skupiny Spartan Race. Dále vypomáhám na tréninkách atletických oddílů a při veřejných crossfitových trénincích.

sobota, 15 září 2018 20:13

Kamil Černý

Narodil jsem se 3.2.1982 v Rakovníku a po krátkém pobytu v Rynholci, takřka celý život bydlím v Novém Strašecí. Odmala jsem byl ke sportu veden rodiči, kteří byli sami sportovně aktivní a nejen k němu. (pozn. Klavír ZUŠ 1990-99). Postupně jsem během mého sportovního vývoje prošel snad všemi dostupnými odvětvími sportu – fotbal, hokej, hokejbal, tenis, volejbal, basketbal, plavání, lyžování, atletika. Po absolvování novostrašeckého gymnázia (2001), jsem podřídil celou sezonu přípravě na přijímací zkoušky na FTVS UK a ty jsem následně (2002) úspěšně složil a byl přijat ke studiu Tělesná výchova a sport – obor trenérství. Vybral jsem si specializaci lyžování, ale věnoval jsem se i plavání a vodní záchraně, atletice, gymnastice, kondičnímu tréninku, sportům v přírodě, kolektivním sportům a regeneraci. Z plavání, atletiky a gymnastiky jsem během studia složil Státní zkoušku. Získal jsem zde první trenérské a instruktorské licence a to: lezení, lyžování, snowboarding, hokejbal. Nejdelší období jsem, jako hráč a trenér strávil v klubu HBC Nové Strašecí. S týmem seniorů jsem nejlepší sezony obsazoval 2. a 3. místa v 1. Národní hokejbalové ligy, ale současně jsem se celou hráčskou karieru věnoval výchově dětí a nových sportovců. Za svůj největší úspěch považuji vítěztví 1.Národní hokejbalové ligy mladšího dorostu 2012/13. Od roku 2009 se zároveň věnuji sportovní přípravě dětí od 6 let (atletika, gymnastika, míčové hry, sporty v přírode). V posledních letech jsem nalezl potřebný prostor k realizaci a nový impuls k práci ve výchově boxerů a s kolegou jsme rozjeli projekt boxerské školy a ten, jak snad vidno se nám daří úspěšně realizovat. V současnosti vlastním licenci B pro box a hokejbal a usiluji o získání nejvyšší možné, nicméně trenérská práce vyžaduje neustále aktualizaci i v mnoha dalších oborech a ta je nutná neustále. Možná se budu opakovat, ale mé přání coby trenéra, je vychovat a připravit sportovce na vrcholové úrovni a současně přivést ke sportu a pohybu co nejvíce veřejnosti a naučit je sportovat tak, aby sportovali RÁDI !!!

čtvrtek, 13 září 2018 14:07

Nový rozpis tréninků

Vážení sportovní fandové připravili jsme pro Vás nový ropzpis tréninků na sezonu 2108-2019. V současné době je rozpis vypracovaný pro všechny kategorie do konce tohoto roku. Naleznete jej zde: Rozpis Treninku 2018

středa, 11 červenec 2018 11:58

Přihlášky SCNS

Přihlášky do jednotlivých oddílů SCNS

z  menu <Prihlasky SCNS> vyberte příslušnou přihlášku a vyplňte registrační formulář. Po úspěšném vyplnění formuláře Vám bude vygenerována přihláška a uživatelský účet na web scns.cz. Přihláška a přihlašovací jméno Vám přijde do emailu, který jste uvedli při registraci. Přihlášku a další dokumenty v příloze vytiskněte, podepište a doneste na SCNS. 

Page 1 of 3Následující
Strana 1 z 3