středa, 06 červenec 2016 11:56

13. kolo ČNLB - Nové Strašecí

Napsal(a)
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Dne 21.5.2016 se v Novém Strašecí konalo 13. kolo České Národní Ligy boxu, které pořádala místní Sportovní Škola Boxu. Celkem se odboxovalo 34 zápasů a boxovalo se současně ve dvou ringách. SŠBNS připravila na toto ligové kolo celkem čtyři boxery. 
 
V kategorii školní mládež nastoupil čerstvý vícemistr republiky Daniel Valchář a utkal se s Josefem Helferem  (SKPŠ Praha). Dan neměl ve své  váze adekvátního soupeře a tak jsme šli o váhu výš. Pražský boxer měl o 4 kg více a oba boxeři měli na svém kontě více než 10 zápasů. Dan prodělal virózu a na toto ligové kolo trénoval pouze 14 dní. Jeho výkon v ringu byl i přes to od prvního kola velmi soustředěný, udával tempo zápasu a perfektně zvládnul všechna tři vypsaná kola. Pražský boxer se snažil, bojoval, ale na strašeckého rohovníka to nestačilo a Daniel Valchář vyhrává výrokem rozhodčích na body. Tento zápas bereme jako přípravu na mezinárodní turnaj, který se uskuteční v Třeboni a náš mladý, nadějný boxer zde bude hájit barvy naší školy a našeho města. 
 
Dalším strašečákem v ringu byl Alex Hůla (školní mládež, váha do 60 kg) a utkal se s o rok starším boxerem ze Sokolova Simonem Mezeiem. Celá tři kola se boxovalo ve vysokém tempu a na obou boxerech bylo vidět jak moc chtějí v zápase uspět. Pro Alexe to byl zcela jednoznačně nejlépe odboxovaný soutěžní zápas. Strašecký boxer si přední rukou připravoval útok, dokázal boxovat v kombinacích a kvalitně se pohyboval po ringu. V poměrně vyrovnaném zápase se rozhodčí nakonec rozhodli pro remízu. Pro nás však vyhrál Alex, který konečně ukázal co v něm je a předvedl kvalitní technicko-taktický výkon. 
 
Třetím strašeckým boxerem byl Jan Kalista (kadet, váha do 70 kg) a utkal se se zkušenějším Patrikem Furchem ze Sokolova (kadet, váha do 75 kg). Sokolovský Furch je reprezentant ČR, kterému před nedávnem těsně utekla bronzová medaile z Mistrovství Evropy, když po velmi vyrovnaném utkání podlehl na body pozdějšímu mistru Evropy. Věděli jsme, že nás v zápase nečeká nic lehkého, ale Honzovi jsme věřili, že zápas zvládne odboxovat a získá z něj mnoho cenných zkušeností. Vyšší Furch si zkušeně držel střed ringu a náš boxer boxoval z ústupu a z rohů unikal sidestepy a duckingy. Zápas se nakonec rozhodoval na body, kde rozhodčí  spravně určili jako vítěze sokolovského Furcha. Honza Kalista však dokázal, že je kvalitní boxer a ve své váze se může utkat opravdu s kýmkoliv. Až se nám podaří zlepšit přechody z obrany do útoku, tak bude Honza schopen porážet i top boxery.
 
Jako poslední nastoupil za naší školu Miroslav Juna (mužská kategorie, váha do 75 kg) a své síly změřil s Budějovickým rohovníkem Tomášem Eiblem. Míra boxoval uvolněně, ale přitom razantně a od začátku zápasu se mu dařilo zkracovat vzdálenost a zasahovat o hlavu vyššího soupeře. Ke konci prvního kola trefil strašecký boxer vstřícným zadním direktem bradu útočícího budějovického Eibla a ten se poroučel na podlahu ringu. V zájmu ochrany zdraví boxera se ringový rozhodčí rozhodl po nutném počítání zápas ukončit a strašecký Juna vítězí v krásném zápase technickým knokautem. 
 
S výkony našich svěřenců jsme velmi spokojeni a patří jim náš dík, za kvalitně odvedenou práci. Velmi děkujeme také všem,  kteří nám po celou dobu pomáhali a díky nám všem se podařilo v našem městě uspořádat ligové kolo boxu, kde mělo strašecké publikum možnost vidět mnoho kvalitních boxerských klání. Děkujeme městu Nové Strašecí za podporu  a taktéž strašeckým firmám PRO-VLASY, TOMI STAV a VT STAV SERVIS. Velmi si vážíme vaší přízně......
 
 
Trenéři SŠBNS Luboš Lacina a Kamil Černý 
 
 
 
 
 
 
Číst 3022 krát Naposledy změněno čtvrtek, 28 září 2017 00:31