pondělí, 29 říjen 2018 11:45

Miloš Bartl opět šampionem

Napsal(a)
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Ve dnech 4.-6.10. 2018 proběhlo v Děčíně mistrovství ČR v boxu. Za Sportovní Centrum Nové Strašecí se mezi 8 nejlepších boxerů ve střední váze nominoval Miloš Bartl, loňský vítěz a mistr ČR pro rok 2017. Ve čtvrtek jsme dostali volný los a postoupili do pátečního semifinále, kde se Miloš Bartl utkal s Matějem Křenem z pražského oddílu Rebel. V tomto utkání splnil Miloš papírové předpoklady favorita a zkušenějšího boxera a Křena ukončil ve 2 kole RSC. Ve finále se Bartl utkal s ostravským boxerem Martinem Prázdným, který loni ovládl váhu do 69 kg a taktéž se stal mistrem ČR. Oba rohovníci v zápase ukázali srdce a touhu po vítězství, na body však duel ovládl strašecký boxer Miloš Bartl a stal se tak republikovým šampionem i pro rok 2018.

Rozhovor s Milošem Bartlem:

Čau Mildo, v neděli jsi obhájil titul mistra republiky ve váze do 75kg. Už opadla ta prvotní euforie a došlo ti pořádně, co jsi se svým týmem dokázal?

Ahoj, je to samozřejmě úžasný pocit obhájit titul, o tom žádná. S klukama to pro nás byl jeden z cílů při naší vysněné cestě do Tokia. Takže můžeme odfajfkovat, neusnout na vavřínech a makat dál, je před námi ještě zatraceně dlouhá cesta k cíli.

Můžeš porovnat loňský a letošní turnaj? Letos jsi byl před turnajem jasný favorit. Nesvazuje tě to trochu? Nebo to dokážeš před zápasem úplně vytěsnit z hlavy?

Říká se, že obhájit je vždycky těžší než titul poprvé získat. Upřímně jsem si myslel, že jsou to jen řeči, dokud jsem to sám nezkusil. Na člověka je tak trošku větší tlak, když ze vsech stran slýchá "Mildo to vyhraješ" nebo "to bude brnkačka".. Jenomže ona nebyla.. Ve finále jsem potkal neskutečně odhodlaného a kvalitního soupeře, který šel do zápasu jako mírný outsider, tudíž neměl co ztratit a bylo to znát.. Já mám ale skvělý team trenérů a přátel okolo mě, kteří mi pomohli ten nátlak zvládnout a dotáhnout to až do konce! Takže abych to shrnul, letošní mistrovství bylo pro mě 100% těžší než to předešlé.

Je známo, že vašim hlavním cílem je kvalifikace na letní olympijské hry. Můžeš čtenářům přiblížit, co musíš pro úspěšnou kvalifikaci ve zbytku olympijského cyklu splnit? Byla výhra na mistrovství republily pro kvalifikaci nezbytná?

Jak už jsem se zmínil výše, letošní titul byl jeden z cílů, ale pro olympiádu bohužel nic neznamená. Musím si projít v příštím roce spletitou sítí kvalifikačních turnajů po celé Evropě.

Co tě čeká v následujících dnech a týdnech? Máš čas regenerovat a odpočívat po turnaji, nebo tě čeká nějaká další akce?

Je naplánováno pár reprezentačních akcí ještě do konce letošního roku, ale musíme si s trenéry ještě sednout a probrat kterých se zúčastníme. Zatím na to nemyslím a užívám odpočinku. :)

To, jak tvrdě trénuješ všichni ví, ale prozraď nám, jak to máš se životosprávou, když musíš udržovat váhu. Liší se to u tebe v závodním a nezávodním období? Na čem nejčastěji hřešíš? ( Luba a Kamil tuhle odpověd laskavě přeskočí, tak se neboj odpovědět. :) )

Tak na tuhle otázku jsem se těšil, položili jste mi jí schválně, protože víte, že se napráskám a kluci si to 100% přečtou. Nedočtou se ovšem nic, co by ještě nevěděli. :D Snažím se jíst zdravě a udržovat si váhu konstantně v průběhu celé sezóny, jsou ovšem dny, někdy i týdny.. kdy mi to jaksi uteče a já pak těch "pár" dortíků musím dohánět na tréninku pocením v zimní bundě. :D

Je něco na co jsem se nezeptal a chtěl bys se o to se čtenáři podělit?

Nic mě nenapadá. Asi jen děkovačky přátelům a rodině za podporu, ale to stejně nikoho moc nezajímá a osobní poděkování je mnohdy lepší. :)

Mildo, dík za rozhovor a ať se daří.

Číst 3154 krát Naposledy změněno pondělí, 29 říjen 2018 12:19
Více z této kategorie: « Miloš Bartl vybojoval semifinále!