středa, 15 květen 2019 19:12

Atletická sezona v plném proudu

Napsal(a)
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)
Atletická sezóna je již v plném proudu a náš klub se jí premiérově účastní.

Prvními závody, byl krajský přebor starších žáků a žákyň na Kladně Sletišti. Závodu se účastnilo celkem osm Novostrašeckých atletů, kteří si jeli otestovat svojí výkonnost proti ostříleným atletům z AC TEPO Kladno nebo atletům ze Slaného. Ve velké konkurenci jsme si nevedli na první závod vůbec špatně. Za zmínku stojí výkon Kryštofa Hlibokého v hodu kladivem, který skončil na čtvrtém místě. Ve velké konkurenci se také neztratila Terezie Höllová, která ve skoku dalekém skončila na šestnáctém místě. Jiří Kouldelka a Bořivoj Pilát běželi 1500m a skončili na šestém a sedmém místě.  Jan Velička běžel nejkratší možný sprint. Na 60m skončil ve svém rozběhu na sedmém místě. Matyáš Hess a Radek Štýbr si zaběhli závod na trati dlouhé 800m a skončili na šestém a sedmém místě. Rebeka Fabingerová pak vrhala koulí. Za Výkon 6,10m obsadila sedmnácté místo.

Celkově náš tým chlapců obsadil 4. místo z dvanácti.
Dívky obsadily 11. místo.

Druhým závodem bylo první kolo přípravek, které se konalo ve Slaném. Na závod jsme vypravili tři týmy a celkem 24 sportovců. V prvním kole se závodilo ve čtyřech disciplínách. 50m sprint, skok daleký, hod medicinbalem a týmová štafeta 8x200m.
Náš první tým skončil na 12. místě. Druhý obsadil 18. místo. Třetí zakončil svůj první závod na 25. místě. A to všechno v konkurenci 26 týmů. V individuálních výkonech musíme vyzdvihnout hlavně výkony Petra Vacka a Jiřího Mikeše, kteří se umisťovali ve všech disciplínách v konkurenci 239 závodníků mezi prvními dvaceti.
Dalším závodem byl pětiboj mladšího žactva ve Slaném. Závodu se zúčastnilo celkem pět atletů. V kategorii dívek soutěžily Iveta Veličková, Viktorie Štiková a Adéla Höllová. Za hochy soutěžil Jaroslav Fišer a ještě přípravkář Petr Vacek.
V celkovém hodnocení se nejlépe umístil Petr Vacek, který skončil na dvanáctém místě.
V dívkách byla nejúspěšnější Viktorie Štiková na dvacátém místě.
Následoval další závod. A to čistě běžecký závod Běh Vítězství na Lánech.
Tohoto běhu se účastnilo mnoho našich atletů! Všechny musíme pochválit za jejich předvedené výkony.
Za zmínku stojí především vítězství Jakuba Kougla v nejmladší katerogii! Poté druhé místo Adama Fišera v předškolních chlapcích. Nakonec závodil Tomáš Sušický, který obsadil na trati 1040m třetí místo! A to vše ve velké konkurenci atletů z AK Louny, TEPO Kladno nebo Dukla Praha.
Poslední závod se konal na Kladně.
Starší žáci se zde utkali v jednotlivcích. Na závod přijelo celkem osm atletů. Největší úspěch zaznamenal Kryštof Hliboký, který skončil na druhém místě v hodu kladivem. Další velký úspěchem byla účast Tomáše Sušického ve finálovém běhu A na 60m. Tomáš nakonec zakončil svoje vystoupení na celkovém pátém místě! I ostatní členi naší výpravy se neztratili a okupovali střed výsledkové listiny.

Gratulujeme hoši!

V dalších týdnech nás čeká mnoho závodů. Těšíme se na vaší podporu na tribunách a na výkony našich svěřenců.

Sportovní centrum Nové Strašecí

 

Odkazy na výsledky závodů
https://online.atletika.cz/vysledky/39019
https://online.atletika.cz/vysledky/39340
https://beh.lany.cz/cz/vysledky-2019
https://online.atletika.cz/vysledky/39485
 
Číst 2503 krát Naposledy změněno středa, 15 květen 2019 19:26