Vlašimské závody

Napsal(a)
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Ve středu 1.9 nezačal pouze nový školní rok, ale také se náš klub zůčastnil krajského přeboru jednotlivců. Konkrétně staršího žactva. Ve 12h hned po škole se naše malá skupinka atletů v čele s trenérem Lukášem vydala na cestu do Vlašimi. Nálada byla super, hlava naladěna na dobré výkony. Forma byla otazníkem, jelikož tréninků během prázdnin moc neproběhlo.
Na závody jeli konkrétně Ondra Neumann, který se představil na své oblíbené trati 1500m a pak premiérově také na 300m. Další atletkou byla Klárka Doušová, ta závodila ve sprintu na 60m a ve své silné disciplíně vrhu koulí. Poslední atletkou Iveta Veličková, naše rychlá běžkyně na 800m, která ovšem o víkendu jede reprezentovat na OVOV si pro dnešní závody vybrala skok daleký.

První na řadě byla Klára ve svém rozběhu na 60m. V rozběhu skončila druhá s výkonem 9,09s což je kousíček za PB.

Během Klářiného závodu se už také připravoval Ondra na 1500m. Startovní kolo čítalo osm vytrvalců. Ondra papírově nepatřil mezi favority závodu, byl ale odhodlán se porvat o co nejlepší výsledek a hlavně o zlepšení svého osobního rekordu, který byl 5:39. V prvním kole závodu se hned odtrhla skupinka tří běžců. Ondra běžel ve druhé skupině s ostatními. Takticky si držel pozici v zadní části skupiny. V náběhu do posledního kola Ondra nastoupil a svoje tempo dokázal udržet až do cíle. Kde nakonec slavil čtvrté místo! Časomíra se pak zastavila na super čase 5:18 a zlepšení PB o 21s.
Ondrovi se závod velice podařil, jak výkonem tak i výsledkově.

Další disciplínou bylo 300m, kterou absolvoval Ondra už značně unavený s výkonem 45,95s

Poslední naší disciplínou byl vrh koulí. Klára hned v prvním pokusu přehodila 7 metrů, konktrétně 7,37m. Vylepšila si tím svůj osobák o 137cm. Další dva pokusy opět letěly za hranici 7 metrů, ale svůj první pokus už překonat nedokázala. Vzhledem k tréninkovému manku, ale byla Klára velice spokojená.

Iveta nakonec neběžela oblíbených 800m z důvodů účasti na finále v OVOV. V dálce pak nebyla vybrána mezi 25 závodnic z důvodu nezapsaného výkonu z letošní sezóny. I tak byla platnou členkou výpravy do Vlašimi. Její podporování týmových kolegů bylo slyšet snad až v Benešově :D

Zhodnocení trenéra  Lukáše Knoblocha:
Závody ve Vlašimi musím hodnotit velice kladně. Každý závod, kde překonáme osobní rekordy jsou závody úspěšné. Ondra předvedl velice dobrý a takticky povedený závod. Delší dobu se mu nedařilo posunout svoje maximum. Jsem tedy velice rád, že mu to ve Vlašimi povedlo. Klára i přes tréninkové manko podala také dobré výkony, hlavně v kouli se nám podařilo vrhnout super pokus! Iveta ikdyž nakonec nezávodila tak ukázala, že je týmová a podporovala celou dobu svoje kamarády. Moje celkové hodnocení je tedy velice pozitivní. Těším se na to, co předvedou ostatní naši atleti v pátek v Roztokách (mladší žactvo) a v sobotu v Berouně (přípravky).