středa, 29 červen 2016 20:45

Reportáž z MČR

Napsal(a)
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Ve dnech 11-13.3.2016 se v Jičíně konalo Mistrovství České Republiky v boxu pro věkové kategorie Školní mládež a Kadeti. Trenérská rada nominovala na MČR boxery z celé ČR podle jejich dosavadních výkonů v sezoně. V nominaci se objevili i dva boxeři ze Sportovní Školy Boxu Nové Strašecí a to Daniel Valchář a Matyáš Pröckl (oba dva v kategorii školní mládež, ročníky 2002 a mladší). Matyáš Pröckl však po domluvě s trenéry na MČR odjel pouze jako člen týmu. S tímto boxerem máme MČR naplánované na příští rok, až Maty nabere více zkušeností v ringu.
Celé MČR se konalo v pěkné sportovní hale a pořadatelům se celá akce organizačně velmi povedla. Reprezentant naší školy Daniel Valchář, ročník 2002, váha do 44 kg zasáhl do bojů již v pátek a ve čtvrtfinále se utkal s Kristiánem Mokřížem z Liberce. Zápas se rozhodoval až na body a oběma mladým boxerům vzal mnoho sil. Zkušenější strašecký boxer sice vyhrál všechny tři kola, ale jeho soupeř mu nedal vůbec nic zadarmo. Mokříž z Liberce zjistil, že po technicko-taktické stránce na našeho boxera ztrácí, proto se svým trenérem vsadili na vysokou aktivitu a tlak. Ale ani to nestačilo a Daniel Valchář zaslouženě zvítězil. 
V sobotním semifinále se Strašecký boxer utkal s nasazeným a zkušenějším boxerem z Prostějova Diminikem Reiterem (14 odboxovaných zápasů). Dan toto utkání takticky zvládl úplně perfektně. Od začátku zápasu jsme soupeři vnutili svůj styl boje a prostějovský boxer byl každou odboxovanou vteřinou bezradnější. Daník dělal zápas, ovládal střed ringu, útočil, kontroval a čím dál tím více dostával svého soupeře pod tlak. Po jasné převaze vítězí technickým knokautem ve třetím kole strašecký Daniel Valchář, když prostějovský trenér svého svěřence již nepustil do závěrečného kola a sundal mu rukavice. 
V nedělním finále nás čekal soupeř nejtěžší a to domácí boxer Antonín Bradáč (mistr ČR 2015, reprezentant ČR, člen SCM, 23 odboxovaných zápasů, 2. místo na mezinárodním turnaji Shewingen, 3. místo Jelgawa-Lotyšsko, 3. místoWismar-Německo). Celý zápas se boxoval ve vysokém tempu a perfektní atmosféře jičínské haly. Oba finalisté moc toužili po titulu mistra ČR a do zápasu dali vše. Ve vyrovnaném zápase se rozhodčí v závěrečném bodování přiklonili k domácímu Bradáčovi, který byl v zápase přeci jen tím techničtějším boxerem a měl o něco více přesných zásahů. 
Strašecký boxer Daniel Valchář se tedy stal vícemistrem republiky boxu pro rok 2016. Hlasatel a činovník České Boxerské Asociace Mgr. Marek Šimák dokonce vyhlásil našeho svěřence jako největší překvapení MČR. Málo kdo čekal, že by se strašecký rohovník probojoval do finále, a už vůbec né, že svede tak vyrovnanou bitvu s jasným favoritem této váhy domácím Bradáčem. 
Trenérský tým a všichni ze SŠBNS Danovi moc gratulují, protože díky svému nasazení, disciplínou v tréninku a chutí uspět odboxoval perfektně celý republikový šampionát a titul vícemistra republiky si právem zaslouží. 
 
Za SŠBNS trenéři Luboš Lacina, Kamil Černý.
 
 
Číst 2674 krát Naposledy změněno středa, 29 červen 2016 21:55
Více z této kategorie: Reportáž ze zápasů SŠBNS »