Spolek Sportovní centrum Nové Strašecí vznikl v roce 2012, tehdy ještě pod jménem Sportovní škola boxu. Začátky byly ryze boxerské, až po pár letech začaly vznikat první skupinky atletů pod vedením Kamila Černého. Klubová členská základna se každým rokem rozvíjela, až po současných bezmála dvě stě členů. V dnešní době máme v naší tělocvičně na „Kocourku“ několik oddílů v různých sportech. Hlavní a největší část naší členské základny tvoří atleti. V pěti atletických skupinách trénuje okolo sto padesáti dětí od čtyř do čtrnácti let. Další část tvoří členi našeho oddílu Allkampf-jitsu. Zbytek pak děti a dospělí z oddílu boxu. V tělocvičně také probíhají veřejné trénink crossfitu a rekondičních cvičení (ZTV). V roce 2017 se k nám také přidala místní skupina STG Nové Strašecí, která se připravuje na OCR závody tipu Spartan race, Predator race atd.

Klub vznikl za účelem sdružovat mladé lidi a děti, kteří mají zájem se hýbat a věnovat se aktivně sportování. Působíme v malém městě poblíž Rakovníka v Novém Strašecí. Naším hlavním cílem bylo a vždy bude vychovávat mladé sportovce trošku jinak, než se tomu děje ve velkých klubech v České republice. Naší cílovou skupinou jsou děti, ale také všichni ostatní. Snažíme se je přesvědčit, že sport má kladné projevy na lidské tělo a mysl.

Děláme přednostně výkonnostní sport, ovšem u nás mají možnost sportovat i ti, kteří nechtějí závodit nebo na závody nemají výkonnost. Naši sportovci nejsou tlačení k závodění. Pokud ovšem zájem mají, máme radost a jsme ochotni jim pomoci k tomu, aby se závodů mohli aktivně účastnit. Zakládáme si na tom, aby tréninky všechny naše svěřence bavily, ale také aby se zdokonalovali a učili novým dovednostem, které jim budou hodnotami do dalšího života. Naším motem je heslo „sportovec hrdina i gentleman“. Vedeme sportovce k tomu, aby se vždy chovali férově ve stylu fair-play, nepodváděli a byli vzorem ostatním sportovcům

Číst 5579 krát Naposledy změněno čtvrtek, 10 červen 2021 13:48