Spolek Sportovní centrum Nové Strašecí vznikl v roce 2012, tehdy ještě pod jménem Sportovní škola boxu. Začátky byly ryze boxerské, až po pár letech začaly vznikat první skupinky atletů pod vedením Kamila Černého. Klubová členská základna se každým rokem rozvíjela, až po současných bezmála 350 členů.

V dnešní době máme v naší tělocvičně na „Kocourku“ několik oddílů v různých oblastech sportu. Hlavní a největší část naší členské základny tvoří atleti. Další skupinou jsou boxeři a gymnasti. Malou skupinku tvoří malinké děti a veřejné tréninky „ZTV“ a „Kruháč“

Děláme přednostně výkonnostní sport, ovšem u nás mají možnost sportovat i ti, kteří nechtějí závodit nebo na závody nemají výkonnost. Naši sportovci nejsou tlačení k závodění. Pokud ovšem zájem mají, máme radost a jsme ochotni jim pomoci k tomu, aby se závodů mohli aktivně účastnit. Zakládáme si na tom, aby tréninky všechny naše svěřence bavily, ale také aby se zdokonalovali a učili novým dovednostem, které jim budou hodnotami do dalšího života.

Naším motem je heslo „sportovec hrdina i gentleman“. Vedeme sportovce k tomu, aby se vždy chovali férově ve stylu fair-play, nepodváděli a byli vzorem ostatním sportovcům.

Číst 7107 krát Naposledy změněno neděle, 30 červenec 2023 10:23